تبلیغات متنی
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
Hookah Shisha Tobacco
مربی سگ
خرید از چین
قیمت لوله
انجام پروژه متلب
لوازم یدکی ال ۹۰
خرید دریل مگنت
چسب کاشی پودری
Barabas Ropa de hombre
دفتر مهاجرتی
ای توپی پوزیشنر روغن خراطین
قیمت لوله استیل
تجهیز صنعت
laboratory equipment

laboratory equipment

فروش تجهیزات آزمایشگاهی

اصول کار کروماتوگرافی گازی

کروماتوگرافی گازی یک تکنیک جدید برای جداسازی و کمی سازی ترکیبات تبخیر شده با استفاده از گاز حامل بی اثر است. این بر اساس اصول مشابه کروماتوگرافی نفوذ ستونی عمل می کند، جایی که یک نمونه در یک فاز متحرک حل می شود و از یک ساختار ثابت متخلخل عبور می کند.

 

ترکیبات با مدت زمانی که طول می کشد تا از ستون نفوذپذیر خارج شوند، مشخص و کمیت می شوند. این فاکتور با ویژگی های متعددی از جمله وزن مولکولی، رفتار هیدرودینامیکی و غلظت در فاز متحرک تعیین می شود.

عامل تمایز بین کروماتوگرافی گازی و روش‌های کروماتوگرافی استاندارد، استفاده از بخار به جای سیال به عنوان فاز متحرک، و یک مایع بر خلاف جامد برای فاز ساکن است.

کروماتوگرافی گازی چگونه کار می کند؟

گازهای غیر واکنشی مانند هلیوم (He) یا هیدروژن (H) به عنوان حامل برای مولکول های تبخیر شده مورد علاقه استفاده می شوند. این مخلوط گازی از طریق ستون کروماتوگرافی گازی جریان می یابد که شامل یک غشای سیال میکروسکوپی و یک بستر بی اثر و جامد است. این ستون بخارات را بر اساس خواص مکانیکی و میل ترکیبی آنها با سیال ساکن تقسیم می کند. نرخ جریان قطعات تشکیل دهنده نمونه را می توان برای تشخیص ترکیب، شناسایی، کمی سازی و خالص سازی استفاده کرد.

شستشو در کروماتوگرافی گازی با استفاده از یک آشکارساز در جریان خروجی ستون نفوذ پذیر به صورت الکترونیکی نظارت می شود. این زمان ماندگاری (tR) ترکیبات را برای تعیین کیفی ویژگی‌های جذب آنها با رسانه‌های بسته‌بندی ترکیبات شیمیایی متمایز اندازه‌گیری می‌کند.

چالش های کروماتوگرافی گازی

یکی از چالش های جاری در کروماتوگرافی گازی، کالیبراسیون آشکارسازها است. انواع آشکارسازهای متعددی با کروماتوگراف‌های گازی از جمله طیف‌سنج‌های جرمی، آشکارسازهای یونیزاسیون شعله و آشکارسازهای هدایت حرارتی ادغام شده‌اند. هر یک از این سیستم‌ها بر اساس اصول منحصربه‌فردی کار می‌کنند و باید برای شناسایی غلظت‌های دقیقه گاز در زمان واقعی با گزینش پذیری بالا کالیبره شوند.

عملکرد کالیبراسیون کروماتوگرافی گازی نیاز به مخلوط‌کن‌های گاز تخصصی برای تولید فاز متحرک آزمایشی با غلظت‌های مطلوب دارد. این بستگی به منطقه کاربرد دارد، اما مطالعات کروماتوگرافی گازی معمولی نیاز به سطوح دقت جرم تا محدوده قسمت در میلیون (ppm) و قسمت در میلیارد (ppb) دارد. میکسرها همچنین باید بتوانند با نرخ جریان جرم حرارتی مورد نظر و محدوده فشار شرایط آزمایش مطابقت داشته باشند.

راه حل های کروماتوگرافی گازی از Environics

Environics چندین دهه تجربه در تولید مخلوط‌کننده‌های گاز، رقیق‌کننده‌ها و تقسیم‌کننده‌ها برای کالیبراسیون کروماتوگرافی گازی دارد. سیستم‌های مدل 4000 به اندازه ده برابر دقیق‌تر از دبی‌سنج‌های جرمی حرارتی استاندارد هستند و می‌توانند برای خواص گازهای مورد نظر سفارشی شوند. این امکان تشخیص قابل اعتماد ترکیبات مورد علاقه و مشاهده مقدماتی سطوح غلظت را با ایجاد یک منحنی کالیبراسیون دقیق و قابل تکرار فراهم می کند.

ژنراتورهای هوای صفر ما (ZAG) برای انعطاف پذیری نهایی و کالیبراسیون کم هزینه کروماتوگرافی گازی طراحی شده اند. آنها می توانند جریان مداومی از هوای بدون آلاینده را با نرخ جریان 20 لیتر در دقیقه (SLPM) و فشار 30psi به عنوان یک سیستم مستقل یا با استفاده از یک منبع هوای فشرده موجود فراهم کنند.

طیف وسیعی از سیستم های ما برای کالیبراسیون کروماتوگرافی گازی شامل موارد زیر است:

  • سیستم اختلاط گاز چند جزئی سری 4000;
  • سیستم اختلاط و رقیق سازی کامپیوتری گاز سری 4020.
  • سیستم رقیق سازی گاز سری 4040.
  • Series 7000 Stand-Alone ZAG;

 

 

 

 

 

موضوع :
برچسب ها : کاروماتوگرافی,
امتیاز : 3 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در شنبه 25 دی 1400ساعت 13:56 توسط navenid320@cyadp.com | تعداد بازديد : 27 |

سری اون های خشک کن VENTICELL

سری اون های خشک کن VENTICELL با تهویه اجباری برای خشک کردن، گرم کردن و استریل کردن، 22، 55، 111،
حجم محفظه 222، 404، 707 و 1212 لیتر، دمای کاری 250 / 300 درجه سانتی گراد 10 درجه سانتی گراد بالاتر از دمای محیط و
کنترل دقیق دما برای کار با تمام محصولات رایج در آزمایشگاه ها و صنعت مناسب است. VENTICELL
سری ® با عملکرد بی صدا و تهویه با فشار نرم در داخل محفظه مشخص می شود و در آزمایشگاه ها استفاده می شود.
برای خشک کردن، گرم کردن و استریل کردن محصولات با کیفیت بالا و ایمن مناسب است. تهویه ثبت شده
سیستم تضمین می کند که دمای مورد نیاز در سراسر محفظه به سرعت و دقیق رسیده و در نتیجه نمونه ایده آل است
فرآیند گرمایش را فراهم می کند. سری VENTICELL ® راحتی عملیاتی بالا در محفظه پس از باز کردن درب، دقیق
کنترل و زمان بازیابی دما کوتاه است و بنابراین برای آزمایش ها و فرآیندهای سخت و حساس ایده آل است.
مناسب. دستگاه های VENTICELL ® الزامات مقررات فنی-حقوقی در CZ و اتحادیه اروپا را برآورده می کنند
به لطف یک سیستم تهویه ثبت شده، هوای داخل محفظه VENTICELL ® یک مارپیچ معمولی است.
تهویه می شود. این منجر به یک پروفایل دمایی یکنواخت و زمان گرمایش کوتاه در سراسر محفظه می شود.
اقتصاد عملیاتی با سرعت گرمایش و حساسیت بالاتر در آزمایشگاه ها ارائه می شود. مخصوصا خیلی مرطوب.
مناسب برای محصولات
• حجم: 22، 55، 111، 222، 404، 707، 1212 لیتر (نسخه عبوری بدون احتساب حجم های 22 و 1212 لیتری)
• دمای کارکرد: 10 درجه سانتی گراد بالاتر از دمای محیط تا 250/300 درجه سانتی گراد
• محفظه داخلی: فولاد ضد زنگ DIN 1.4301 (AISI 304)
• نسخه ساختمان تمیز - در صورت درخواست
گردش اجباری طبیعی در اتاق
اصل کار استفاده از یک فن در محفظه گرمایش الکتریکی دستگاه است که با استفاده از هوای ریز و محافظت شده از ثبت اختراع استفاده می کند.
بر اساس جریان سیستم ترمودینامیکی ثبت اختراع مورد استفاده به صورت مارپیچ در داخل اتاق عمل است.
توسعه جریان هوای همگن در حال افزایش را تنظیم می کند. این فرآیند با تلطیف طبیعی از پوشش پایین به بالا طبیعی است
این فرآیندها را شبیه سازی می کند و گرمایش بهینه مواد و حداقل مصرف برق را با بالا تضمین می کند
حساسیت دما را تنظیم می کند.
• کوره خشک کردن آزمایشگاهی دقیق و سریع
• حجم محفظه 55 لیتر
• محدوده دما از 10 درجه سانتیگراد بالاتر از محیط تا 250/300 درجه سانتیگراد
• سیستم گردش هوای اجباری در محفظه، تمامی خشک کردن، گرمایش و
توزیع دمای همگن در فرآیندهای استریلیزاسیون را تضمین می کند.
• راحتی کار بالا، کنترل دقیق دما و زمان های کوتاه یکسان سازی دمای اتاق پس از باز شدن درب
• سرعت و دقت بالاتر در تمامی مراحل تلطیف، برای تست ها و فرآیندهای سخت و دقیق
عملکرد اقتصادی را تضمین می کند، به ویژه برای مواد با رطوبت بالا مناسب است
• انتخاب گسترده ای از تجهیزات و لوازم جانبی اختیاری
• خروجی برای اتصال چاپگر یا رایانه شخصی

موضوع :
برچسب ها : آون ، آون آزمایشگاهی ، قیمت آون ، خرید آون,
امتیاز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در شنبه 25 دی 1400ساعت 13:52 توسط navenid320@cyadp.com | تعداد بازديد : 17 |

آون یا کوره های آزمایشگاهی

کوره های آزمایشگاهی یک قطعه متداول تجهیزاتی هستند که در آزمایشگاه های الکترونیک، پردازش مواد، پزشکی قانونی و تحقیقاتی یافت می شوند. این کوره ها معمولاً کنترل دقیق دما و دمای یکنواخت را در طول فرآیند گرمایش ارائه می دهند. کاربردهای زیر برخی از کاربردهای رایج کوره های آزمایشگاهی است: آنیل کردن، پخت پیوند قالب، خشک کردن یا خشک کردن، پخت پلی آمید، استریل کردن، تبخیر. اندازه های معمولی از یک فوت مکعب تا 0.9 متر مکعب (32 فوت مکعب) متغیر است. برخی از کوره ها می توانند به دمای بالای 300 درجه سانتیگراد برسند. سپس این دماها در سرتاسر کوره اعمال می شود تا گرمای ثابتی برای نمونه فراهم شود. [یک]

این می تواند در بسیاری از کاربردها و پیکربندی های مختلف، از جمله اون های آزمایشگاهی، اتاق های تمیز، همرفت اجباری، جریان هوای افقی، جو بی اثر، همرفت طبیعی و انتقال استفاده شود.

انواع مختلفی از کوره های آزمایشگاهی در آزمایشگاه ها استفاده می شود. کوره های دیجیتال استاندارد عمدتاً برای فرآیندهای خشک کردن و گرم کردن استفاده می شوند و در عین حال کنترل دما و ایمنی را فراهم می کنند. کوره های سنگین بیشتر در آزمایشگاه های صنعتی استفاده می شوند و آزمایش و خشک کردن نمونه های بیولوژیکی را انجام می دهند. کوره های با دمای بالا به صورت سفارشی ساخته می شوند و دارای پوشش عایق اضافی هستند. این برای فر به دلیل دمای بالای آن که می تواند تا 500 درجه سانتیگراد نیز برسد ضروری است. انواع دیگر اجاق های آزمایشگاهی عبارتند از اجاق های خلاء، اجاق های همرفتی با هوای فشرده و اجاق های همرفتی گرانشی. [یک]

آزمایشگاه های پزشکی قانونی از کوره های خلاء استفاده می کنند که به روش های خاصی پیکربندی شده اند تا به توسعه اثر انگشت کمک کنند. کوره های جابجایی گرانشی برای اهداف بیولوژیکی مانند حذف آلاینده های بیولوژیکی از نمونه ها استفاده می شود. علاوه بر کوره های هوای اجباری، در مطالعات محیطی نیز برای خشک کردن نمونه های گرفته شده استفاده می شود. این نمونه ها قبل و بعد وزن می شوند تا رطوبت نمونه محاسبه شود. [دومین]

ایمنی کوره آزمایشگاهی
اجاق‌های آزمایشگاهی حاوی اجزای بسیاری و سایر روش‌ها هستند که ممکن است برای کاربر مضر باشند. روش مناسب و ایمنی می تواند به کاهش صدمات و خرابی کوره در هنگام استفاده از کوره های آزمایشگاهی کمک کند. قبل از استفاده از فر، بررسی کنید که فر هنوز در شرایط خوبی است. همه دستگاه‌های سنجش دما باید فعال باشند و اگر دما از این محدودیت‌ها فراتر رفت، فر را خاموش کنند. اگر فر کار نمی‌کند، باید آن را از برق جدا کرده و روی سطح فر برچسب «تجهیزات معیوب» زده شود. [3]

خطرات بالقوه هنگام استفاده از کوره های آزمایشگاهی عبارتند از: خطر آتش سوزی، خطر سلامتی و خطر سوختگی. استفاده از مواد پلاستیکی که حرارت فر را تحمل نمی کند ذوب می شود و مشتعل می شود. این ممکن است باعث آتش سوزی در فر و اتاق شود. بررسی مواد قبل از ادامه آزمایش به جلوگیری از آتش سوزی احتمالی کمک می کند. اگر برخی از اقلام در فر قرار داده شوند و به درستی تمیز نشوند، گرما باعث می شود که بقایای آزمایش های گذشته در هوا پخش شود. تمیز کردن و شستشوی صحیح مواد قبل از استفاده، راه بسیار خوبی برای از بین بردن این خطر است. هنگام استفاده از فر از تماس با سطوح داغ خودداری کنید. اگر این کار را انجام ندهید باعث سوختگی شدید کاربر می شود. تجهیزات مورد نیاز هنگام استفاده از فر شامل: روپوش آزمایشگاهی، محافظ چشم/صورت، دستکش مقاوم در برابر حرارت است. محافظ های پوشش لاستیکی و پیش بند نیز در استفاده از اجاق ها مفید خواهند بود. در صورت استفاده از دستورالعمل ها و تجهیزات ایمنی مناسب، احتمال بروز مشکلات کمتر است.

موضوع :
برچسب ها : آون ، آون آزمایشگاهی، کوره ،خرید آون آزمایشگاهی,
امتیاز : 3 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در چهارشنبه 3 آذر 1400ساعت 12:29 توسط navenid320@cyadp.com | تعداد بازديد : 26 |

آون های نوع آزمایشگاهی

اون های نوع آزمایشگاهی که به آنها اجاق گازی، اجاق گازی، کوره محفظه ای، اجاق گاز خفه کن، کوره دایره ای نیز گفته می شود، اساساً از واحد کنترل حرارت الکترونیکی، مقاومت های الکتریکی، محفظه داخلی گرمکن و بخش های عایق تشکیل شده است.


اصل کار آن بر پایه گرم کردن هوای داخل فر با کمک مقاومت های گرمایشی است. کنترل دما با کمک واحد کنترل الکترونیکی با کنترل PID در کوره هایی که تنظیم دقیق دما در آن مهم است انجام می شود. در حالی که این نوع کوره فاقد سیستم خنک کننده است، خنک سازی را می توان با سیستم فن که قدرت چندانی ندارد انجام داد. در عین حال، سیستم فن را می توان به یک سیستم دودکش متصل کرد تا گازهای مختلف، دود و بخار تشکیل شده در کوره را به دودکش برساند.

آون های آزمایشگاهی
را می توان با حداکثر دمای عملیاتی بین 900 تا 1800 درجه سانتی گراد طراحی کرد. بیشتر از دمای 900 تا 1200 درجه سانتی گراد استفاده می شود. با توجه به عایق اعمال شده بسته به حداکثر دمای کارکرد، حجم داخلی کوره ها کوچک و حجم بیرونی در مقایسه با محفظه داخلی بزرگتر است. محفظه داخلی کوره های نوع آزمایشگاهی بسته به کاربرد مورد نظر می تواند بین 1 لیتر تا 100 لیتر متغیر باشد.

موضوع :
برچسب ها : آون ، آون آزمایشگاهی ، خرید آون آزمایشگاهی، قیمت آون آزمایشگاهی,
امتیاز : 3 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در سه شنبه 18 آبان 1400ساعت 15:53 توسط navenid320@cyadp.com | تعداد بازديد : 26 |

آون های لوله ای با عناصر گرمایش SiC


مدل های سری MagmaTherm MTTFSiC با دمای 1400 تا 1550 درجه سانتی گراد، قطر لوله 50/75/100، 300/450/500/600/800 گزینه های طول منطقه گرم ارائه می شوند.

مدل‌های محصولات کوره‌های لوله‌ای با دمای بالا سری SiC (سری MTTFSiC 1400 درجه سانتی‌گراد - 1550 درجه سانتی‌گراد)

آون  های لوله ای با دمای بالا MagmaTherm با عناصر گرمایش SiC برای عملیاتی که به دمای بالا و شرایط جوی حفاظتی قابل اعتماد بین 1400 تا 1550 درجه سانتی گراد نیاز دارند، انتخاب مناسبی هستند. طراحی که پیری عناصر بخاری SiC را با تنظیم ولتاژ کنترل شده با زاویه فاز، سرعت گرمایش بالا در شروع سرد، طراحی و نرم افزار الکترونیکی اصلی، کنترل حد جریان برای استفاده ایمن، توزیع دمای همگن، منو و برنامه آسان قابل درک، بالا را به حداقل می رساند. اندازه‌گیری دقیق در محدوده دمایی وسیع، عناصر گرمایش، که با دقت انتخاب و با توجه به دمای عملیاتی مناسب طراحی شده‌اند و اجازه می‌دهند فر به سرعت گرم شود، قطر لوله 50 - 100 میلی‌متر، گزینه‌های طول منطقه گرمایش 300 - 800 میلی‌متر.


کوره های لوله ای با عنصر گرمایش MoSi2

مدل‌های سری MagmaTherm MTTFMo با دمای 1600 تا 1750 درجه سانتی‌گراد، قطر لوله 50/75/100، طول منطقه گرمایش 300/450/500/600/800 ارائه می‌شوند.

مدل‌های محصولات کوره‌های لوله‌ای با دمای بالا سری MoSi2 (سری MTTFMo 1600 درجه سانتی‌گراد - 1750 درجه سانتی‌گراد)

کوره های لوله ای با دمای بالا MagmaTherm با عناصر گرمایشی MoSi2 انتخاب مناسبی برای فرآیندهایی هستند که به دمای بالا و شرایط جوی حفاظتی قابل اعتماد بین 1500 درجه سانتی گراد تا 1750 درجه سانتی گراد نیاز دارند. طراحی که پیری عناصر بخاری MoSi2 را با تنظیم ولتاژ کنترل شده با زاویه فاز، سرعت گرمایش بالا در شروع سرد، طراحی و نرم افزار الکترونیکی اصلی، کنترل حد جریان برای استفاده ایمن، توزیع دمای همگن، برنامه نویسی منوی قابل فهم، دقت بالا به حداقل می رساند. اندازه گیری در محدوده دمایی وسیع، عناصر گرمایشی، که با دقت انتخاب شده و با توجه به دمای عملیاتی مناسب طراحی شده اند و اجازه می دهند فر به سرعت گرم شود، گزینه های قطر لوله 50 - 100 میلی متر، طول منطقه گرم شده 300 - 800 میلی متر.

موضوع :
برچسب ها : آون ، آون آزمایشگاهی ،قیمت آون ,
امتیاز : 3 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در دوشنبه 17 آبان 1400ساعت 12:11 توسط navenid320@cyadp.com | تعداد بازديد : 27 |

مدل های کوره با دمای بالا MagmaTherm

آون های اتاقکی با دمای بالا مدل های سری SiC (1400 درجه سانتی گراد - 1550 درجه سانتی گراد)

مدل های کوره با دمای بالا MagmaTherm با عناصر گرمایش SiC انتخاب مناسبی برای فرآیندهایی هستند که به دمای بالا بین 1400 تا 1550 درجه سانتی گراد نیاز دارند. برنامه نویسی با منوی قابل فهم روی صفحه LCD 4 خطی، تنظیم ولتاژ کنترل شده با زاویه فاز و طراحی به حداقل رساندن پیری عناصر گرمایش SiC، طراحی و نرم افزار الکترونیکی منحصر به فرد، کنترل حد جریان برای استفاده ایمن، اتصال گاز محافظ اختیاری، درب سنسور، ثانویه دارای گزینه های ترموکوپل (نشانگر) و آپشن های باز شدن و چرخش درب بالا و دارای گزینه های درب باز شونده بالا و بازکن جانبی است. این سری گزینه های حجمی 3، 6، 9، 16، 30 و 60 لیتری را ارائه می دهد.


مدل‌های محصولات کوره‌های محفظه‌ای با دمای بالا سری MoSi2 (سری MTMo 1500 درجه سانتی‌گراد - 1750 درجه سانتی‌گراد)

مدل های کوره با دمای بالا MagmaTherm با عناصر گرمایشی MoSi2 انتخاب مناسبی برای فرآیندهایی هستند که به دمای بالا بین 1500 تا 1750 درجه سانتی گراد نیاز دارند. برنامه نویسی با منوی قابل فهم روی صفحه نمایش LCD 4 خطی، طراحی به حداقل رساندن پیری عناصر گرمایشی MoSi2 با تنظیم ولتاژ کنترل شده با زاویه فاز، سرعت گرمایش بالا در شروع سرد، طراحی و نرم افزار الکترونیکی اصلی، اتصال گاز محافظ اختیاری به علاوه به ویژگی های آن مانند کنترل محدودیت جریان برای استفاده ایمن، سنسور درب، ترموکوپل دوم (نشانگر) و گزینه های درب رو به بالا و چرخشی. این سری گزینه های حجمی 1، 3، 6، 9، 16، 30 و 60 لیتری را ارائه می دهد.

کوره های اتاقکی با دمای بالا، کوره های لوله ای، کوره های لوله ای، کوره های اتاقکی با دمای بالا، کوره های لوله ای، کوره های لوله ای با دمای بالا، کوره های تولید ویژه، کوره های آزمایشگاهی، کوره های آزمایشگاهی، کوره صدا خفه کن، آنالیتیکالا، تجهیزات کوره آنالیتیکالا، تجهیزات آزمایشگاهی کوره، تجهیزات آزمایشگاهی , magmatherm , magmatherm muffle furnace , magmatherm tube furne , MT3ZTF , MTTF , MTSTF , split tube furna , MoSi2, SiC,

موضوع :
برچسب ها : آون ، آون آزمایشگاهی ، آون دانشور شیمی ، خرید آون,
امتیاز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در يکشنبه 16 آبان 1400ساعت 17:02 توسط navenid320@cyadp.com | تعداد بازديد : 32 |

مدل های استارتر آون آزمایشگاهی

مدل های استارتر محصولاتی فوق اقتصادی هستند و برای کاربردهای ساده تا دمای 1100 درجه سانتی گراد ایده آل هستند. اگرچه مدل‌های استارتر قیمت‌های بسیار رقابتی دارند، اما در بسیاری از کاربردهای آزمایشگاهی پایه با ویژگی‌های بهینه و تجهیزات با دقت انتخاب شده‌شان استفاده می‌شوند. آنها به لطف محفظه داخلی مواد فیبر سرامیکی ساختار بسیار سبکی دارند. عناصر گرمایش نیمه فرورفته گرمایش موثری را فراهم می کنند. در تجهیزات استاندارد خود دارای سنسور درب است که عملکرد ایمن را برای کاربران فراهم می کند. دودکش استاندارد روی سقف تضمین می کند که محصولات احتراق تشکیل شده در داخل به طور موثر از محیط حذف می شوند. MagmaTherm گزینه های حجمی 3، 5 و 7 لیتری را در سری Starter ارائه می دهد.

مدل های محصولات سری اولیه آون های  آزمایشگاهی محفظه ای (سری MTP 950 درجه سانتی گراد - 1100 درجه سانتی گراد)
 
مدل های اولیه محصولات اقتصادی هستند و برای کاربردهای ساده تا دمای 1100 درجه سانتیگراد ایده آل هستند. مدل های اولیه بهترین نسبت قیمت به عملکرد را با محاسبه ایزوله بهینه و ویژگی های اساسی کنترل PID ارائه می دهند. برنامه نویسی آسان را می توان برای انواع فرآیندها مانند تجزیه و تحلیل خاکستر مواد غذایی، پلاستیک و سایر مواد آلی انجام داد. آنها دارای طراحی هستند که کمترین فضای آزمایشگاه را اشغال می کنند و ماندگاری و دوام بالایی دارند. MagmaTherm گزینه های حجمی 3، 5، 8 و 20 لیتری را در سری اولیه خود ارائه می دهد.

مدل‌های محصولات سری استاندارد کوره‌های محفظه‌ای (سری MT 1100 ° C - 1300 ° C)

مدل های استاندارد با ویژگی های خود که طیف وسیعی از نیازها را برآورده می کنند، ترجیح داده شده ترین مدل ها هستند. برای انواع فرآیندها مانند آنالیز خاکستر، تف جوشی، پیش گرم کردن، ذوب، اکسیداسیون تا دمای 1300 درجه سانتی گراد مناسب است. یکی از مهم ترین ویژگی های آن امکان برنامه نویسی با منوی قابل فهم آن بر روی صفحه نمایش 4 خطی LCD است. اتصال گاز محافظ اختیاری، سنسور درب، ترموکوپل دوم (نشانگر) علاوه بر ویژگی هایی مانند آپشن های باز شدن بالا و درب چرخشی. این سری گزینه های حجمی 5، 7، 10، 20، 40، 60 و 100 لیتری را ارائه می دهد.

موضوع :
برچسب ها : آون ، آون آزمایشگاهی ، قیمت آون ، خرید آون,
امتیاز : 3 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در شنبه 15 آبان 1400ساعت 14:20 توسط navenid320@cyadp.com | تعداد بازديد : 33 |

انواع مختلفی از اجاق های آزمایشگاهی

انواع مختلفی از اجاق های آزمایشگاهی وجود دارد که در سراسر آزمایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند. کوره های دیجیتال استاندارد عمدتاً برای فرآیندهای خشک کردن و گرم کردن استفاده می شوند و در عین حال کنترل دما و ایمنی را فراهم می کنند. کوره های سنگین بیشتر در آزمایشگاه های صنعتی استفاده می شوند و آزمایش و خشک کردن نمونه های بیولوژیکی را انجام می دهند. کوره های با دمای بالا به طور ویژه ساخته شده اند و دارای پوشش عایق اضافی هستند. این برای کوره به دلیل دمای بالای آن که می تواند به 500 درجه سانتیگراد برسد ضروری است. سایر اشکال کوره های آزمایشگاهی عبارتند از کوره های خلاء، کوره های همرفت اجباری و کوره های همرفت گرانشی. [1]

آزمایشگاه‌های پزشکی قانونی از اجاق‌های خلاء استفاده می‌کنند که به روش‌های خاصی برای کمک به ایجاد اثر انگشت پیکربندی شده‌اند. کوره های جابجایی گرانشی برای اهداف بیولوژیکی مانند حذف آلاینده های بیولوژیکی از نمونه ها استفاده می شود. علاوه بر کوره های هوای اجباری، در مطالعات محیطی نیز برای خشک کردن نمونه های گرفته شده استفاده می شود. این نمونه ها قبل و بعد وزن می شوند تا میزان رطوبت نمونه محاسبه شود. [2]

ایمنی کوره آزمایشگاهی
اجاق های آزمایشگاهی حاوی بسیاری از اجزا و روش های دیگر هستند که می توانند برای کاربر مضر باشند. روش مناسب و ایمنی می تواند به کاهش میزان صدمات و خرابی اجاق ها در هنگام استفاده از کوره های آزمایشگاهی کمک کند. قبل از استفاده از فر، مطمئن شوید که فر هنوز در شرایط خوبی کار می کند. تمام سنسورهای دما باید فعال باشند و اگر دما از این محدودیت ها فراتر رفت، کوره باید خاموش شود. اگر فر در حال کار نیست، باید آن را از برق جدا کرده و روی سطح فر برچسب «تجهیزات معیوب» زده شود. [3]

خطرات بالقوه ای که ممکن است در هنگام استفاده از اجاق های آزمایشگاهی با آنها مواجه شود، خطرات آتش سوزی، خطرات سلامتی و خطرات سوختگی است. استفاده از پلاستیک هایی که نمی توانند دمای فر را تحمل کنند باعث ذوب و اشتعال می شود. این می تواند باعث آتش سوزی در کوره و اتاق شود. بررسی مواد قبل از ادامه آزمایش ها به جلوگیری از آتش سوزی احتمالی کمک می کند. اگر برخی اقلام در فر قرار گیرند و به درستی تمیز نشوند، گرما باعث پخش شدن بقایای تجربیات قبلی در هوا می شود. تمیز کردن و شستن صحیح مواد قبل از استفاده، راهی عالی برای از بین بردن این خطر است. هنگام استفاده از فر از تماس با سطوح داغ خودداری کنید. اگر این کار را انجام ندهید باعث سوختگی شدید کاربر می شود. تجهیزات مورد نیاز هنگام استفاده از اجاق عبارتند از: روپوش آزمایشگاهی، محافظ چشم/صورت، و دستکش های مقاوم در برابر حرارت. محافظ های آستین لاستیکی و پیش بند نیز در هنگام استفاده از اجاق ها مفید خواهند بود. در صورت استفاده از دستورالعمل ها و تجهیزات ایمنی مناسب، احتمال بروز مشکلات کاهش می یابد. [4]

موضوع :
برچسب ها : آون ،آون آزمایشگاهی،قیمت آون آزمایشگاهی،خرید آون آزمایشگاهی، فروش آون,
امتیاز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در سه شنبه 11 آبان 1400ساعت 11:54 توسط navenid320@cyadp.com | تعداد بازديد : 27 |

شرح مختصر اجاق هوای گرم آزمایشگاهی یا آون

توضیحات اجاق هوای گرم آزمایشگاهی


کوره هوای گرم آزمایشگاهی یا آون آزمایشگاهی عمدتاً از ساختار محفظه کار و کنترل دما جدا می شود

1) با توجه به ساختار جعبه، می توانیم اجاق هوای گرم آزمایشگاهی را به اجاق هوای گرم آزمایشگاهی رومیزی و اجاق هوای گرم آزمایشگاهی عمودی تقسیم کنیم.

2) با توجه به دما، می توانیم اجاق هوای گرم آزمایشگاهی را به اجاق خشک کن انفجاری گرمایش الکتریکی و اجاق خشک کن انفجاری با دمای بالا تقسیم کنیم.

3) به عنوان یکی از رایج ترین تجهیزات خشک کردن، کوره خشک کن هوای گرم به طور گسترده ای برای خشک کردن، پخت، ذوب موم، استریل کردن و پخت در شرکت های صنعتی و معدنی، موسسات تحقیقاتی پزشکی و بهداشتی استفاده می شود.

شرح مختصر اجاق هوای گرم آزمایشگاهی

اجاق هوای داغ آزمایشگاهی با دمای بالا TEFIC از چندین فن پرقدرت، سیستم گردش گرم دو کاناله و بخاری برقی با دمای بالا از جنس استنلس استیل برای گرم کردن سریع محفظه کار از طریق گردش هوا استفاده می کند. می تواند دمای اتاق کار با دمای بالا را تا 500 درجه سانتیگراد ایجاد کند

این به طور گسترده ای در خشک کردن درجه حرارت بالا مواد خاص، عملیات حرارتی قطعه کار، تست دمای بالا مواد و غیره استفاده می شود.

موضوع :
برچسب ها : آون ، آون آزمایشگاهی ، خرید آون آزمایشگاهی ، قیمت آون آزمایشگاهی ، ,
امتیاز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در دوشنبه 10 آبان 1400ساعت 14:18 توسط navenid320@cyadp.com | تعداد بازديد : 31 |


صفحه قبل 1 صفحه بعد