تبلیغات متنی
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
Hookah Shisha Tobacco
مربی سگ
خرید از چین
قیمت لوله
انجام پروژه متلب
لوازم یدکی ال ۹۰
خرید دریل مگنت
چسب کاشی پودری
Barabas Ropa de hombre
دفتر مهاجرتی
ای توپی پوزیشنر روغن خراطین
قیمت لوله استیل
تجهیز صنعت
اصول کار کروماتوگرافی گازی

laboratory equipment

فروش تجهیزات آزمایشگاهی

اصول کار کروماتوگرافی گازی

کروماتوگرافی گازی یک تکنیک جدید برای جداسازی و کمی سازی ترکیبات تبخیر شده با استفاده از گاز حامل بی اثر است. این بر اساس اصول مشابه کروماتوگرافی نفوذ ستونی عمل می کند، جایی که یک نمونه در یک فاز متحرک حل می شود و از یک ساختار ثابت متخلخل عبور می کند.

 

ترکیبات با مدت زمانی که طول می کشد تا از ستون نفوذپذیر خارج شوند، مشخص و کمیت می شوند. این فاکتور با ویژگی های متعددی از جمله وزن مولکولی، رفتار هیدرودینامیکی و غلظت در فاز متحرک تعیین می شود.

عامل تمایز بین کروماتوگرافی گازی و روش‌های کروماتوگرافی استاندارد، استفاده از بخار به جای سیال به عنوان فاز متحرک، و یک مایع بر خلاف جامد برای فاز ساکن است.

کروماتوگرافی گازی چگونه کار می کند؟

گازهای غیر واکنشی مانند هلیوم (He) یا هیدروژن (H) به عنوان حامل برای مولکول های تبخیر شده مورد علاقه استفاده می شوند. این مخلوط گازی از طریق ستون کروماتوگرافی گازی جریان می یابد که شامل یک غشای سیال میکروسکوپی و یک بستر بی اثر و جامد است. این ستون بخارات را بر اساس خواص مکانیکی و میل ترکیبی آنها با سیال ساکن تقسیم می کند. نرخ جریان قطعات تشکیل دهنده نمونه را می توان برای تشخیص ترکیب، شناسایی، کمی سازی و خالص سازی استفاده کرد.

شستشو در کروماتوگرافی گازی با استفاده از یک آشکارساز در جریان خروجی ستون نفوذ پذیر به صورت الکترونیکی نظارت می شود. این زمان ماندگاری (tR) ترکیبات را برای تعیین کیفی ویژگی‌های جذب آنها با رسانه‌های بسته‌بندی ترکیبات شیمیایی متمایز اندازه‌گیری می‌کند.

چالش های کروماتوگرافی گازی

یکی از چالش های جاری در کروماتوگرافی گازی، کالیبراسیون آشکارسازها است. انواع آشکارسازهای متعددی با کروماتوگراف‌های گازی از جمله طیف‌سنج‌های جرمی، آشکارسازهای یونیزاسیون شعله و آشکارسازهای هدایت حرارتی ادغام شده‌اند. هر یک از این سیستم‌ها بر اساس اصول منحصربه‌فردی کار می‌کنند و باید برای شناسایی غلظت‌های دقیقه گاز در زمان واقعی با گزینش پذیری بالا کالیبره شوند.

عملکرد کالیبراسیون کروماتوگرافی گازی نیاز به مخلوط‌کن‌های گاز تخصصی برای تولید فاز متحرک آزمایشی با غلظت‌های مطلوب دارد. این بستگی به منطقه کاربرد دارد، اما مطالعات کروماتوگرافی گازی معمولی نیاز به سطوح دقت جرم تا محدوده قسمت در میلیون (ppm) و قسمت در میلیارد (ppb) دارد. میکسرها همچنین باید بتوانند با نرخ جریان جرم حرارتی مورد نظر و محدوده فشار شرایط آزمایش مطابقت داشته باشند.

راه حل های کروماتوگرافی گازی از Environics

Environics چندین دهه تجربه در تولید مخلوط‌کننده‌های گاز، رقیق‌کننده‌ها و تقسیم‌کننده‌ها برای کالیبراسیون کروماتوگرافی گازی دارد. سیستم‌های مدل 4000 به اندازه ده برابر دقیق‌تر از دبی‌سنج‌های جرمی حرارتی استاندارد هستند و می‌توانند برای خواص گازهای مورد نظر سفارشی شوند. این امکان تشخیص قابل اعتماد ترکیبات مورد علاقه و مشاهده مقدماتی سطوح غلظت را با ایجاد یک منحنی کالیبراسیون دقیق و قابل تکرار فراهم می کند.

ژنراتورهای هوای صفر ما (ZAG) برای انعطاف پذیری نهایی و کالیبراسیون کم هزینه کروماتوگرافی گازی طراحی شده اند. آنها می توانند جریان مداومی از هوای بدون آلاینده را با نرخ جریان 20 لیتر در دقیقه (SLPM) و فشار 30psi به عنوان یک سیستم مستقل یا با استفاده از یک منبع هوای فشرده موجود فراهم کنند.

طیف وسیعی از سیستم های ما برای کالیبراسیون کروماتوگرافی گازی شامل موارد زیر است:

  • سیستم اختلاط گاز چند جزئی سری 4000;
  • سیستم اختلاط و رقیق سازی کامپیوتری گاز سری 4020.
  • سیستم رقیق سازی گاز سری 4040.
  • Series 7000 Stand-Alone ZAG;

 

 

 

 

 

موضوع :
برچسب ها : کاروماتوگرافی,
امتیاز : 3 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در شنبه 25 دی 1400ساعت 13:56 توسط navenid320@cyadp.com | تعداد بازديد : 22 | |